• Το πρόγραμμα του Μουντομπάσκετ και οι μεταδόσεις της ΕΡΤ – Πότε παίζει η Εθνική

    3:48 μμ, Παρασκευή 30 Αυγ 2019 3:48 μμ, Παρασκευή 30 Αυγ 2019

    HΗ αντίστροφη μέτρηση για το πρώτο τζάμπολ στο Μουντομπάσκετ ολοκληρώνεται. 

    Η ΕΡΤ ανέλαβε να μεταδώσει τη μεγάλη διοργάνωση, στην οποία θα δώσει το “παρών” η Εθνική Ελλάδας. 

    Η διοργάνωση θα διαρκέσει από τις 31 Αυγούστου έως και 15 Σεπτεμβρίου και λόγω των πολλών αγώνων στην πρώτη φάση των οκτώ ομίλων η ΕΡΤ θα επιστρατεύσει τις υπόλοιπες συχνότητες της (ΕΡΤ Sports, ΕΡΤ 2 και ΕΡΤ3) αλλά και το διαδίκτυο.

    Όσον αφορά τους αγώνες της Εθνικής Ελλάδας στο Μουντομπάσκετ 2019, θα καλυφθούν τηλεοπτικά, όλες από το κανάλι ΕΡΤ Sports.

    Όλοι οι αγώνες της “γαλανόλευκης” θα διεξαχθούν 15:00 ώρα Ελλάδος: την Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου κόντρα στο Μαυροβούνιο, την Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου κόντρα στη Βραζιλία και την Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου με αντίπαλο τη Νέα Ζηλανδία.

    Το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Μουντομπάσκετ 2019

    Σάββατο 31 Αυγούστου

    10.30: Ανγκόλα – Σερβία, ΕΡΤ 2

    11.00: Πολωνία – Βενεζουέλα, ert.gr

    11.30: Ρωσία – Νιγηρία, ΕΡΤ SPORTS

    11.30: Ιράν – Πόρτο Ρίκο, ert.gr

    14.30: Φιλιππίνες – Ιταλία, ΕΡΤ 3

    15.00: Ακτή Ελεφαντοστού – Κίνα, ΕΡΤ SPORTS

    15.30: Ισπανία – Τυνησία, ΕΡΤ 2

    15.30: Αργεντινή – Νότια Κορέα, ert.gr

    Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου

    10.30: Καναδάς – Αυστραλία, ert.gr

    11.00: Νέα Ζηλανδία – Βραζιλία, ΕΡΤ SPORTS

    11.30: Δομινικανή Δημοκρατία – Ιορδανία, ert.gr

    11.30: Τουρκία – Ιαπωνία, ΕΡΤ 2

    14.30: Σενεγάλη – Λιθουανία, ert.gr

    15.00: Ελλάδα – Μαυροβούνιο, ΕΡΤ SPORTS

    15.30: Τσεχία – ΗΠΑ, ΕΡΤ 2

    15.30: Γαλλία – Γερμανία, ΕΡΤ 3

    Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου

    10.30: Ιταλία – Ανγκόλα, ΕΡΤ 2

    11.00: Βενεζουέλα – Ακτή Ελεφαντοστού, ert.gr

    11.30: Νιγηρία – Αργεντινή, ΕΡΤ SPORTS

    11.30: Τυνησία – Ιράν, ert.gr

    14.30: Σερβία – Φιλιππίνες, ΕΡΤ 3

    15.00: Κίνα – Πολωνία, ΕΡΤ 2

    15.30: Πόρτο Ρίκο – Ισπανία, ΕΡΤ SPORTS

    15.30: Νότια Κορέα – Ρωσία, ert.gr

    Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου

    10.30: Αυστραλία – Σενεγάλη, ert.gr

    11.00: Μαυροβούνιο – Νέα Ζηλανδία, ΕΡΤ SPORTS

    11.30: Ιαπωνία – Τσεχία, ΕΡΤ 2

    11.30: Γεωργία – Δομινικανή Δημοκρατία, ert.gr

    14.30: Λιθουανία – Καναδάς, ΕΡΤ 3

    15.00: Βραζιλία – Ελλάδα, ΕΡΤ SPORTS

    15.30: ΗΠΑ – Τουρκία, ΕΡΤ 2

    15.30: Ιορδανία – Γαλλία, ert.gr

    Τετάρτη 4 Σεπτεμβρίου

    10.30: Ανγκόλα – Φιλιππίνες, ΕΡΤ 2

    11.00: Ακτή Ελεφαντοστού – Πολωνία, ert.gr

    11.30: Πόρτο Ρίκο – Τυνησία, ΕΡΤ SPORTS

    11.30: Νότια Κορέα – Νιγηρία, ert.gr

    14.30: Ιταλία – Σερβία, ΕΡΤ 2

    15.00: Βενεζουέλα – Κίνα, ert.gr

    15.30: Ρωσία – Αργεντινή, ΕΡΤ SPORTS

    15.30: Ισπανία – Ιράν, ert.gr

    Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου

    10.30: Καναδάς – Σενεγάλη, ert.gr

    11.00: Βραζιλία – Μαυροβούνιο, ΕΡΤ SPORTS

    11.30: Τουρκία – Τσεχία, ΕΡΤ 2

    11.30: Γερμανία – Ιορδανία, ert.gr

    14.30: Λιθουανία – Αυστραλία, ΕΡΤ 3

    15.00: Ελλάδα – Νέα Ζηλανδία, ΕΡΤ SPORTS

    15.30: ΗΠΑ – Ιαπωνία, ΕΡΤ 2

    15.30: Δομινικανή Δημοκρατία – Γαλλία, ert.gr

    Παρασκευή 6 Σεπτεμβρίου

    11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

    11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

    11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

    11.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2

    15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

    15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3

    15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

    15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2

    Σάββατο 7 Σεπτεμβρίου

    11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

    10.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

    11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

    11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2

    14.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

    15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2

    15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3

    15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

    Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου

    11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

    11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

    11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

    11.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2

    15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

    15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3

    15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

    15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2

    Δευτέρα 9 Σεπτεμβρίου

    10.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

    11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

    11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2

    11.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

    14.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

    15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2

    15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3

    15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

    Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου

    14.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

    16.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

    Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου

    14.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

    16.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

    Πέμπτη 12 Σεπτεμβρίου

    14.00: Αγώνας κατάταξης 5-8, ΕΡΤ SPORTS

    16.00: Αγώνας κατάταξης 5-8, ΕΡΤ SPORTS

    Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου

    11.00: Ημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

    15.00: Ημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

    Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου

    11.00: Αγώνας κατάταξης 7-8, ΕΡΤ SPORTS

    15.00: Αγώνας κατάταξης 5-6, ΕΡΤ SPORTS

    Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου

    11.00: Μικρός τελικός, ΕΡΤ SPORTS

    15.00: Τελικός, ΕΡΤ SPORTS

    Πηγή: filathlos.gr

    σχολίασε κι εσύ
    σχετικά άρθρα